- Z życia przedszkola
- Nasze grupy
- Organizacja przedszkola
- Koncepcja pracy
- Personel
- Ogłoszenia i komunikaty
- Zasady rekrutacji
- Nasza historia
- Kronika przedszkola
- Dyżur letni
- Regulamin serwisu
- Polityka prywatności
- Standardy ochrony małoletnich
- Przedszkole Miejskie Nr 4
- Ul. Starogostyńska 9
- 63-800 Gostyń
- Dyrektor: Małgorzata Wesołowska
- tel.: 65 57-212-88
- e-mail:
pm4@pm4.gostyn.pl
3.06.2026 - SuperMoce przedszkolaków- siła emocji i zdrowia" - przyjaźń
W ramach projektu "SuperMoce przedszkolaków- siła emocji i zdrowia" zrealizowaliśmy moduł II - SUPERMOCE PRZYJAŹNI - ,,Jesteśmy drużyną" . Stworzyliśmy mapę myśli dotyczącą reguł przyjaźni "panujących" w naszej grupie, którą podpisaliśmy własnymi rękoma, podkreśliliśmy, że ,,Jesteśmy drużyną" - był to swoistego rodzaju kontrakt, potwierdzenie - ,,w jakim zespole" czuje się dobrze. ,,Słoik miłych słów" - każde dziecko zabrało ze sobą miłe słowo do domu. Listy - niespodzianki - dzieci przygotowały laurki lub krótkie dla kolegi z grupy.
1.06.2026 - Dzień Dziecka w przedszkolu
Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Jednak nie we wszystkich krajach w tym samym dniu i w ten sam sposób. To jedyny taki dzień w roku. Wyjątkowy i pełen szczególnej radości, zwłaszcza wśród najmłodszych. W naszym przedszkolu zadbaliśmy o to, aby ten dzień różnił się od zwykłego dnia. Nasze święto przywitało roześmiane słonce i czekające na placu zabaw różne stacje z zabawami, bańki oraz pyszne lody. Na początku czas upływał nam na beztroskiej zabawie. Korzystaliśmy z przeróżnych atrakcji, które pochłaniały niespożyta energię dzieci. Zmęczeni, ale zadowoleni usiedliśmy na kocach jedząc pyszną grillowaną kiełbaskę. Na koniec tego fantastycznego dnia przedszkolaki otrzymały niespodziankę.
Elfy![]() |
Jeżyki![]() |
Kotki![]() |
Motylki![]() |
Muchomorki![]() |
Pszczółki![]() |
Słoneczka![]() |
Tygryski![]() |
27.05.2026 - Słoneczka na łące
W ostatnim czasie Słoneczka rozmawiały na temat "Co w trawie piszczy?". Dzieci poznawały roślinność oraz owady żyjące na łące. Z zainteresowaniem opowiadały o kolorowych kwiatach, motylach, biedronkach, pszczołach i innych mieszkańcach łąki. Wspólne zajęcia poszerzyły wiedzę dzieci o przyrodzie i zachęciły do uważnej obserwacji świata wokół nas.
27.05.2026 - Dzień mamy i taty w przedszkolu
Dzień Mamy i Taty to wyjątkowe święto, które pozwala dzieciom wyrazić uczucia, jakimi darzą swoich rodziców. Z tej właśnie okazji w naszym przedszkolu odbyły się przepiękne uroczystości. Odświętnie ubrane przedszkolaki śpiewały wzruszające piosenki, recytowały wiersze i tańczyły. Po części artystycznej w dowód swojej miłości dzieci wręczyły rodzicom prezenty, które wykonały samodzielnie. Wszyscy rodzice byli bardzo dumni ze swych pociech.
Elfy![]() |
Jeżyki![]() |
Kotki![]() |
Motylki![]() |
Muchomorki![]() |
Pszczółki![]() |
Słoneczka![]() |
Tygryski![]() |
23.05.2026 - Dzień Pszczoły u Muchomorków
Pszczoły to bardzo pożyteczne i pracowite owady, o czym mogły przekonać się "Muchomorki" na zajęciach z okazji Dnia Pszczół, który świętowaliśmy 20 maja . Najpierw dzieci zapoznały się z budową i życiem pszczół, ich znaczeniem w życiu człowieka oraz funkcjami, jakie pełnią w ulu. Aby jeszcze bardziej podkreślić ważną rolę pszczół, do przedszkola został zaproszony pszczelarz - Dziadek Oliwiera. Dzieci miały okazję zobaczyć ul pokazowy, przymierzyć strój pszczelarza, przekonać się do czego służą ramki w ulu. Nie mogło zabraknąć degustacji pysznego miodu prosto z plastra. Dziękujemy Dziadkowi Oliwiera za poświęcony dla nas czas oraz pyszny miodzik, który każdy Muchomorek mógł zabrać do domu.
22.05.2026 - Odwiedziny w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gostyniu
Nasze przedszkolaki z grup "Tygryski", "Jeżyki", "Muchomorki" oraz "Elfy" miały okazję obejrzeć piękne przedstawienie "Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków" w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gostyniu. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bajkowych bohaterów. Wyjątkowym momentem tego spotkania było również wspólne zasadzenie drzewa, które przyniosły przedszkolaki. To piękny symbol współpracy, przyjaźni i troski o przyrodę. Na zakończenie wizyty dzieci zostały poczęstowane smakołykami przygotowanymi przez uczestników w pracowni kulinarnej. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
21.05.2026 - Projekt - moduł IV - SUPERMOCE TIK- (bezpieczeństwo w sieci)
Grupa "Motylki" zrealizowała moduł IV - SUPERMOCE TIK- (bezpieczeństwo w sieci). Obejrzeliśmy film edukacyjny o bezpieczeństwie w Internecie, zrobiliśmy "sieć" internetową oraz "Selfie" emocji, gdzie dzieci na telewizorze interaktywnym rysowały określone emocje. wykonaliśmy pracę plastyczną "Myszka komputerowa" . Dodatkowo przedszkolaki zapoznały się ze sprzętem elektronicznym, który jest niezbędny do pracy w naszej placówce -laptop w sekretariacie, niszczarkę, komputer stacjonarny u Pani Dyrektor
oraz przedszkolną kserokopiarkę. Dzieci otrzymały emblematy na zakończenie intensywnego tygodnia.
20.05.2026 - Urodzinki
W minionym tygodniu w przedszkolu odbyły się urodziny . Tego dnia panowała wyjątkowa atmosfera pełna uśmiechu i dobrej zabawy. Dzieci wspólnie śpiewały "Sto lat", składały serdeczne życzenia oraz brały udział w wesołych zabawach. Nie zabrakło także miłego upominku oraz pysznego tortu urodzinowego, który sprawił wszystkim wiele radości. To był dzień pełen miłych chwil i niezapomnianych wspomnień.
Elfy![]() |
Jeżyki![]() |
Kotki![]() |
Motylki![]() |
Muchomorki![]() |
Pszczółki![]() |
Słoneczka![]() |
Tygryski![]() |
18.05.2026 - Udział "Jeżyków" w lekcji wychowania fizycznego
Nasze przedszkolaki wzięły udział w wyjątkowej lekcji wychowania fizycznego, która odbyła się w klasie pierwszej Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu. Dla dzieci przygotowano sportowe zawody, pełne ruchu, radości i zdrowej rywalizacji. Spotkanie było dla dzieci nie tylko doskonałą zabawą, ale także okazją do poznania szkolnej sali gimnastycznej oraz współpracy ze starszymi kolegami. Zajęcia przebiegły w radosnej atmosferze, a każdy uczestnik zakończył je z szerokim uśmiechem.
11.05.2026 - Wycieczka Jeżyków do Schroniska w Dalabuszkach
W poniedziałek 11.05.26 r. Jeżyki odwiedziły Schronisko w Dalabuszkach. Celem wycieczki było przekazanie zebranej karmy dla psów i kotów, a także poznanie sposobu opieki nad zwierzętami. Przedszkolaki miały możliwość obejrzeć przebywające w schronisku psy i koty. Pracownik schroniska opowiedział, w jaki sposób dostaję się tam zwierzęta. Poszliśmy na długi spacer z czterema pieskami. Dziękujemy wszystkim za udział w zbiórce karmy.


























