- Z życia przedszkola
- Nasze grupy
- Organizacja przedszkola
- Koncepcja pracy
- Personel
- Ogłoszenia i komunikaty
- Zasady rekrutacji
- Nasza historia
- Kronika przedszkola
- Dyżur letni
- Regulamin serwisu
- Polityka prywatności
- Standardy ochrony małoletnich
- Przedszkole Miejskie Nr 4
- Ul. Starogostyńska 9
- 63-800 Gostyń
- Dyrektor: Małgorzata Wesołowska
- tel.: 65 57-212-88
- e-mail:
pm4@pm4.gostyn.pl
1.04.2026 - "Gostyńska Kuźnia Talentów"
W marcu w ramach innowacji pedagogicznej "Gostyńska Kuźnia Talentów" zostały przeprowadzone zajęcia językowe przez Panią Sylwię Wawrzyniak. Przedszkolaki rozwijały inteligencję językową pod okiem Pani Sylwii, która zorganizowała ciekawe zabawy i zagadki językowe. Zajęcia miały na celu wspieranie rozwoju umiejętności językowych, takich jak słuchanie, mówienie, reagowanie na polecenia, itp.
31.03.2026 - Spotkanie z psychologiem w grupie "Jeżyki" w ramach innowacji pedagogicznej "Oswoić szkołę"
W ramach innowacji pedagogicznej "Oswoić szkołę" dzieci z grupy "Jeżyki" uczestniczyły w spotkaniu z przedszkolnym psychologiem. Celem zajęć było oswojenie dzieci z emocjami, które mogą pojawić się w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nauki w szkole. Pani psycholog zapoznała dzieci z opowiadaniem Anny Łącz-Gaj pt. "Boję się, że inne dzieci będą się ze mnie śmiały, będą mnie przezywać". Historia ta porusza ważny i często spotykany wśród przyszłych uczniów temat - lęk przed odrzuceniem, wyśmianiem czy brakiem akceptacji w nowym środowisku. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci wzięły udział w pogadance o emocjach, w której mogły swobodnie opowiadać o swoich obawach, zadawać pytania i dzielić się doświadczeniami. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze i było dla przedszkolaków cennym doświadczeniem, które pomoże im pewniej wkroczyć w szkolny świat.
30.03.2026 - Zielone ogródki w salach
Nasze przedszkolaki to wspaniali ogrodnicy. Dzieci założyły w salach zielone ogródki. Zgromadziły potrzebne przybory skrzynki, konewki, ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie wysiały różne nasionka ziół, zasadziły szczypiorek oraz cebulki. Po podlaniu rośliny zostały umieszczone w kąciku przyrody, a dzieci muszą pamiętać o ich podlewaniu oraz obserwować ich wzrost. Kiedy wyrosną będą źródłem witamin na kanapkach.
Elfy![]() |
Jeżyki![]() |
Kotki![]() |
Motyle![]() |
Muchomorki![]() |
Pszczółki![]() |
Słoneczka![]() |
Tygryski |
30.03.2026 - Wielkanocne warsztaty - wycieczka do Śmigla
Przedszkolaki, przygotowując się do Świąt Wielkanocnych, wyruszyły na wycieczkę do Śmigla, gdzie czekał na nie wielkanocny Zajączek. Spotkanie dostarczyło dzieciom wiele radości i uśmiechu. Następnie dzieci przejechały kolejką wąskotorową do Robaczyna. W radosnej atmosferze brały udział w warsztatach plastycznych oraz wesołych zabawach muzyczno - ruchowych. To był dzień pełen wrażeń, uśmiechu i niezapomnianych chwil, który na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.
Elfy![]() |
Jeżyki![]() |
Kotki![]() |
Motyle |
Muchomorki![]() |
Pszczółki![]() |
Słoneczka![]() |
Tygryski |
30.03.2026 - Czytanie na dywanie w grupie "Tygrysków"
W ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Bajki uczą, bajki bawią, bajki humor Ci poprawią" w grupie Tygryski odbyło się kolejne wyjątkowe spotkanie z literaturą. Naszą grupę odwiedziła mama Krzysia, która przeczytała dzieciom bajkę. Przedszkolaki słuchały z zaciekawieniem przygody bohaterów opowiadania, a wspólne czytanie wywołało wiele śmiechu i radosnych komentarzy. Dziękujemy Pani Magdalenie za piękne czytanie. Już nie możemy doczekać się kolejnych bajkowych spotkań.
25.03.2026 - Realizacja programu w grupie Tygryski "Oddycham nosem cały rok"
W miesiącach od grudnia do marca w grupie "Tygryski" odbywały się kolejne zajęcia w ramach realizacji programu "Oddycham nosem cały rok". Dzieci uczestniczyły w ćwiczeniach jogi oraz brały udział w oddechowych "wyścigach", które wzmacniały aparat artykulacyjny i uczyły prawidłowego, świadomego oddychania. Podczas zajęć przedszkolaki obejrzały również film edukacyjny "Było sobie życie" poświęcony układowi oddechowemu, dzięki czemu mogły lepiej zrozumieć, na czym polega proces oddychania. W kolejnym spotkaniu dzieci poznawały techniki relaksacyjne z wykorzystaniem piórek. Grupa wykonała także pracę plastyczną z użyciem słomek, co dodatkowo przyczyniło się do wzmacniania mięśnia okrężnego ust.
25.03.2026 - "Muchomorki" zakładają ogródek!
"Muchomorki" założyły w swojej sali zielony ogródek. Na początku poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu( ziemia, woda, temperatura, światło). Wspólnie wybrały odpowiednie miejsce (parapet okienny). Następnie w zgromadzonych pojemniczkach, doniczkach siały owies, rzodkiewkę sadziły cebulę na szczypiorek w ziemi. W słoiczku przykrytym gazą umieściły ziarenka fasoli. Teraz dzieci muszą pamiętać o podlewaniu roślin. Działanie to służy wprowadzeniu dzieci w obszar edukacji przyrodniczej oraz obserwacji rozwoju roślin. Nabywanie wiedzy poprzez praktyczne działanie jest jednym z najlepszych sposobów uczenia się.
25.03.2026 - Co trwa długo, a co trwa krótko? - realizacja projektu w Grupie "Kotki"
Projekt "Misja Czas Start" pomaga nam zauważyć, jak różnie odczuwamy czas. Uczy, że warto doceniać zarówno długie procesy, jak i krótkie momenty. Bo choć czas nieustannie płynie, to od nas zależy, jak go wykorzystamy.
25.03.2026 - Gimnastyka buzi i języka" w grupie "Jeżyki" - realizacja programu "Mamo, Tato, co Wy na to?"
W grupie "Jeżyki" odbyło się spotkanie z logopedą realizowane w ramach programu profilaktycznego "Mamo, Tato, co Wy na to?". Celem zajęć było wsparcie prawidłowego rozwoju mowy dzieci oraz zwrócenie uwagi na pierwsze sygnały ewentualnych trudności artykulacyjnych. Podczas zajęć logopeda przeprowadził szereg krótkich, atrakcyjnych aktywności, które pozwoliły dzieciom w naturalny sposób ćwiczyć umiejętności językowe. Spotkanie miało formę zabawy, dzięki czemu dzieci chętnie angażowały się w proponowane aktywności.
20.03.2026 - Marcowe urodzinki
W przedszkolu odbyły się radosne urodzinki. Dzieci wspólnie zaśpiewały "Sto lat", złożyły solenizantom serdeczne życzenia oraz wręczyły drobne, pamiątkowe upominki przygotowane przez koleżanki i kolegów. Była to miła i pełna uśmiechu chwila dla wszystkich przedszkolaków.
Elfy![]() |
Jeżyki![]() |
Kotki![]() |
Motyle |
Muchomorki![]() |
Pszczółki![]() |
Słoneczka![]() |
Tygryski |


























